Szabad -e egyszerre több ásványt viselnem? Milyen hatással vannak egymásra a különböző kövek?

Ez az a téma, amely a megfelelő ásvány kiválasztásának módszerei mellett szintén több csoportra osztja a kérdezetteket. Van, aki azt állítja, hogy az a leghatásosabb, ha egyszerre csak egy követ viselünk. Mások úgy gondolják, hogy abból semmi baj nem lehet, ha 2-3 -féle ásványt összeválogatunk, akadnak olyanok, akik szerint ha sokféle ásvány keveredik, annak csak negatív hatásai lehetnek (sőt, maga az ördög is megjelenik éjjel az ágyunk mellett és magával visz a pokol legmélyebb bugyraiba ;) ), és vagyunk mi, akik úgy gondoljuk, a jóból sosem elég. ;)
Mivel megoszlanak a vélemények, és alátámasztani még egyik eshetőséget sem tudták, így ismét saját tapasztalataimra és megérzéseimre hagyatkozom az alábbiakban.

Először mindig mindent próbálok józan paraszti ésszel felülvizsgálni, majd egyszerű példákkal alátámasztani. Erre a kérdésre a következő szemléltetés jutott eszembe: azt ugye tudjuk, hogy nincs olyan megtisztított (!) ásvány, amely negatívan hatna fizikailag, vagy lelkileg az emberre. Tehát adott X számú kő, amely jótékonyan hat ránk. Ezek a kövek olyanok, mint a különböző vitaminok, amelyek más-más területen fejtik ki hatásukat. Ha beveszünk egyszerre A, B, C, D és E-vitamint, nem lesz tőle semmi bajunk, hiszen a testünk azokat a hatóanyagokat használja fel, amelyekre éppen szüksége van. Tehát ebből kiindulva egy többféle ásványkőből készült ékszer véleményem szerint olyan, mint egy multivitamin. A szervezetünk csak azok rezgéseire reagál, amelyek azon területekre hatnak, ahol nem megfelelően „működünk”. Ráadásul a különböző kövek csak erősítik egymás hatását, főleg, ha egyazon területen segítenek fizikai-, vagy lelki téren. A legegyszerűbb példa a hegyikristály, melyet tulajdonképpen akármilyen más kővel párosíthatunk, annak nagyban megnöveli hatását, és semmilyen „káros mellékhatást” nem fogunk érzékelni. Fontos hozzátennem, hogy ez csak és kizárólag azon ásványokra vonatkozik, melyeket megtisztítottunk. Vannak olyan kövek, melyek gyakoribb tisztításra szorulnak, mint társaik. A sólyomszem elnyeli a negatív energiákat, és átalakítja azokat pozitívvá. De mivel elraktározza azokat az információkat és érzéseket, melyek minket depresszióssá, vagy letargikussá tettek, így gyakorta szükséges megtisztítani, hiszen ha felvesszük ugyanazt az ékszert, amely megszabadított ezektől a negatív befolyásoktól, tapasztalhatunk akár szédülést, fejfájást, vagy rossz közérzetet is. Tehát ügyeljünk arra, hogy milyen kövekből készült az ékszerünk és ennek megfelelően tisztítsuk adott időközönként.

Biztos Te is jártál már olyan kereskedésben, vagy kiállításon, ahol ezerféle ásvány volt kitéve, mégsem éreztél semmilyen negatív hatást, sőt, inkább feltöltött a hely energiája. Persze mondhatod, hogy egy ékszer mégiscsak egész nap rajtad van, egy kiállításon pedig csupán néhány órát töltesz el, na de gondolj csak bele, ott mennyivel erősebben érezheted a kövek rezgéseit. Olyan, mint egy „koncentrátum”. Tehát ha bármilyen negatív hatással lenne Rád az ásványok „keveredése”, valószínűleg már az első percekben éreznéd azt.
Én gyakran használok egy ékszeren belül többféle ásványt, és nekem is van számos olyan karkötőm, amelyben akár 10-15-féle kő is helyet kapott. Ezidáig nem éreztem semmilyen kellemetlen mellékhatást, miután felvettem őket. Ha Te mégis tapasztalsz ilyet, akkor annak nagy valószínűséggel az az oka, hogy tisztításra szorul az ékszered.

Semmilyen téren nem szeretem a szabályokat, és ha korlátozzák az ember lehetőségeit. Ahányan vagyunk, annyiféleképpen működünk, így nem lehet kategorikusan kijelenti, hogy pl. a fiúknak ez a kő használ, a lányoknak pedig az, vagy a szőkék csak ezt viseljék, a feketék pedig a másikat. Ebben a kérdésben is hagyatkozz a megérzéseidre, és a saját tapasztalataidra, mert ha hagyod, hogy befolyásolják a döntésedet az előírások és a szabályok, rengeteg pozitív tapasztalástól foszthatod meg Magad.
